MAREK NOVOTNÝ

marek novotný - skladatel, pianista a aranžér

 

V roce 2007 získal Marek Novotný titul PhD. v oboru hudební teorie a ještě tentýž rok odjel se stipendiem v ruce na norskou University of Stavanger, aby se dále věnoval studiu jazzového klavíru. O další tři léta později dokončil “master studies” v oboru jazzové kompozice a aranžování na University of Massachusetts ve Spojených státech a současně zde také vyučoval jazzový klavír.

Během své hudební dráhy spolupracoval s různými úspěšnými hudebníky. V Česku to byli např. Marcel Bárta, David Dorůžka, Ridina Ahmedová, Feng-yűn Song, Gabriela Vermelho, Petr Dvorský, Adam Tvrdý, Štěpánka Balcarová, nebo Epoque Quartet a Jihočeská filharmonie.
Dále si zahrál se zahraničními hudebními esy jako Aubrey Johnson, Carl Clemens, Paul Lieberman, Bob Weiner, Crystal Monee Hall, Marcella Camargo, Michael Mayo, Chris Kazarian, Pam Steeber, Jason Robinson, Phil McDarmott, Inbar Fridman, Marco Peretti, Marion Solivan, Rachel Luz, Luciana Pires, nebo s filmovým skladatelem a producentem Alexandrem Jankem (Moje Tlustá Řecká Svatba, Man on the Moon). V New Yorku měl tu čest stát se soukromým žákem jednoho z nejlepších světových jazzových pianistů – Fredem Herschem.

Skladby Marka Novotného se pohybují na hranicích jazzu a vážné hudby, které poprvé zvěčnil na své první autorské nahrávce Leland Dream (2013) V jeho repertoáru najdete nejen mnoho vlastních autorských skladeb, ale také kompozic zaranžovaných repliky hodinek pro jazzový bigband, vokální ansámbl, smyčcový kvartet či “klasický” symfonický orchestr. V současné době vychází jeho druhé autorské album „Fresco“ ve spolupraci se smyčcovým kvartetem EPOQUE QUARTET, které bylo nominováno na cenu PRAGUE CLASSICAL AWARDS – nejlepší deska roku v kategorii crossover!

GRAFICKÝ DESIGN: YVONE BAALBAKI

VYTVOŘIL JIŘÍ BEZEMEK NA PLATFORMĚ WORDPRESS.